ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Enrico Prampolini w Notesie.Na.6.tygodni

nn6t

Enrico Prampolini w Notesie.Na.6.tygodni

O wpływach światowych nurtów awangardowych na działalność artystyczną w polskich teatrach - rozmowa Bogny Świątkowskiej z kuratorem ekspozycji poświęconej twórczości Enrico Prampoliniego - Przemysławem Strożkiem. Wystawa w Muzeum Sztuki w Łodzi po raz pierwszy w historii zestawia projekty włoskiego futuryzmu z polską awangardą, a także przedstawia prace artysty nigdy wcześniej nie pokazywane.

Malarz, rzeźbiarz, choreograf, architekt, scenotechnik, twórca grafiki użytkowej, murali, kurator, organizator życia artystycznego... Enrico Prampolini to z pewnością jeden z najważniejszych przedstawicieli światowej awangardy. W jego twórczości odnaleźć można wpływy niemal wszystkich prądów nowej sztuki I połowy XX w.: od futuryzmu, który współtworzył wraz z ugrupowaniem Filippa Tommasa Marinettiego, przez dadaizm, konstruktywizm i surrealizm, aż po udział w kręgu paryskich abstrakcjonistów Cercle et Carré.

 

Rozmowa z kuratorem wystawy Przemysławem Strożkiem

 

 

 

 

 

 

Powrót