ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Fotorelacja magazynu Szum z wystawy A-geometria. Hans Arp i Polska w Muzeum Narodowym w Poznaniu

fot. Adam Cieślawski

Fotorelacja magazynu Szum z wystawy A-geometria. Hans Arp i Polska w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Magazyn Szum prezentuje fotorelację z wystawy wybitnego artysty Hansa Arpa w Poznaniu, na której można było zobaczyć ponad 60 dzieł ze wszystkich okresów jego twórczości.

Prace Arpa zostały zestawione z dziełami polskich twórców współczesnych dla artysty jak Henryk Stażewski, Władysław Strzemiński czy Wanda Chodasiewicz-Grabowska oraz twórców, których realizacje wykazują pokrewieństwo zarówno z językiem formalnym Arpa, jak i jego teorią sztuki tj. Alina Szapocznikow, Maria Jarema, Andrzej Pawłowski, Iwona Demko, Aleksandra Ska czy Tomasz Marek. Na ekspozycji w Muzeum Narodowym w Poznaniu można było oglądać rzeźby, reliefy, rysunki, kolaże, grafiki oraz obrazy.

„A-geometria. Hans Arp i Polska” w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Powrót