ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Fotorelacja z wystawy ENRICO PRAMPOLINI. FUTURYZM, SCENOTECHNIKA I TEATR POLSKIEJ AWANGARDY w magazynie Szum

fot. A. Taraska-Pietrzak

Fotorelacja z wystawy ENRICO PRAMPOLINI. FUTURYZM, SCENOTECHNIKA I TEATR POLSKIEJ AWANGARDY w magazynie Szum

O kontaktach polskich artystów z włoskimi twórcami teatralnymi oraz o wpływie włoskiego futuryzmu na polską twórczość, a także jego recepcji w polskiej awangardzie pisze magazyn Szum, prezentując obszerną fotorelację z wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi.

Wystawa w Muzeum Sztuki w chronologiczny sposób prezentowała bogaty dorobek Enrico Prampoliniego we wszystkich dziedzinach jego twórczości, w zestawieniu z polską awangardą. Na ekspozycji można było zobaczyć dzieła artysty nigdy dotąd niepokazywane. Stanowiła pierwszą w Europie monograficzną wysatwę futurysty poza Włochami, a także pierwszą tak obszerną prezentację jego prac od 1992 roku. 

Scenotechnika futuryzmu i teatr polskiej awangardy (1919–1940)

Powrót