ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Manuel Borja-Vilell dla Notesu.na.6.tygodni

Sala Neoplastyczna, fot. archwium Muzeum Sztuki w Łodzi

Manuel Borja-Vilell dla Notesu.na.6.tygodni

Co w twórczości Kobro i Strzemińskiego jest najbardziej aktualne współcześnie? To jeden z tematów rozmowy z dyrektorem Reina Sofia w Madrycie - Manuelem Borja-Vilellem, będącej zaproszeniem na pierwszą tak obszerną wystawę twórczości polskich awangardystów poza granicami Polski.

Katarzyna Kobro i Władysław Strzemiński, twórcy oryginalnych koncepcji artystycznych, radykalizujących i przekraczających twórczość modernistyczną, uważani są dziś za kluczowe postaci środkowoeuropejskiej awangardy. Madrycka wystawa ma za zadanie nie tylko spopularyzować osiągnięcia dwojga wybitnych awangardystów, ale też skłonić do ponownych rozważań nad utrwalonymi już pojęciami modernizmu. O aktualności koncepcji polskich awangardystów i o ich wpływie na kształtowanie przyszłości czytamy w wywiadzie Notesu. 

Rozmowa z Manuelem Borja-Vilellem

Powrót