ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

NOTES.NA.6.TYGODNI o wystawie Montaże. Debora Vogel i nowa legenda miasta

fot. A. Taraska-Pietrzak

NOTES.NA.6.TYGODNI o wystawie Montaże. Debora Vogel i nowa legenda miasta

O praktykach awangardowych we Lwowie lat 30., o ich wpływie na koncepcje estetyczne i twórczość Debory Vogel, a także o samej wystawie w Muzeum Sztuki w Łodzi, Piotr Słodkowski rozmawiał z Andrijem Bojarovem, Pawłem Politem i Karoliną Szymaniak.

Ekspozycja Montaże. Debora Vogel i nowa legenda miasta prezentuje prace nawiązujące do popularnej ikonosfery przedwojennego Lwowa – wypełnionego reklamami świata komercji i rodzącego się konsumeryzmu. Zestawia fotografie dokumentalne Lwowa z lat 30. ze współczesnymi wizerunkami miasta, dzięki czemu oferuje doświadczenie przemieszczenia się w przestrzeni miejskiej, dowodząc aktualnego wymiaru refleksji teoretycznej Vogel. 

 

100-lecie Awangardy w NN6T

Powrót