ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Program Drugi Polskiego Radia o wystawie Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego

Marek Włodarski (1903–1960), Płyną po niebie, 1931, gwasz, papier

Program Drugi Polskiego Radia o wystawie Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego

Piotr Rypson, zastępca dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie, oraz kurator Ewa Skolimowska w audycji Pawła Siwka na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia, opowiadali o najnowszej wystawie "Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego".

Ekspozycja przedstawia mapę relacji, jakie nawiązywali między sobą awangardowi artyści. Prezentuje także rozwój awangardowych idei od ekspresjonizmu i formizmu, przez konstruktywizm aż po surrealizm. Na wystawie można oglądać prace artystów związanych z awangardowymi środowiskami twórczymi w najważniejszych ośrodkach miejskich II Rzeczypospolitej: Warszawie, Krakowie, Lwowie, Poznaniu i Kreśli także mapę relacji, jakie nawiązywali między sobą artyści oraz śledzi narastanie i rozwój awangardowych idei od ekspresjonizmu i formizmu, przez konstruktywizm aż po surrealizm.

"Miejska rewolta". Nowa sztuka dla nowego człowieka

Powrót