ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Radiowy Dom Kultury - wywiad z Pauliną Kurc-Maj

Radiowy Dom Kultury - wywiad z Pauliną Kurc-Maj

Wywiad Agnieszki Obszańskiej z Pauliną Kurc-Maj, kuratorką wystawy "Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design" w Muzeum Sztuki w Łodzi w audycji Programu Trzeciego Polskiego Radia - Radiowy Dom Kultury.

Architektura, wnętrze, meble i awangarda... Rozmowa o przekształcaniu otaczającego nas świata i o samej wystawie od 37 minuty programu.

Ekspozycja Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design ukazuje powiązania holenderskiego De Stijl z polskimi grupami i artystami oraz odwołuje się do zagadnień istotnych w projektach awangardy, nastawionej na stworzenie zupełnie nowej kultury plastycznej, przekształcenie i ulepszenie otaczającej rzeczywistości, między innymi przez projektowanie właśnie architektury, wnętrz czy nawet mebli.

Radiowy Dom Kultury

Powrót