ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Superorganizm. Człowiek i natura na płótnie

Superorganizm. Człowiek i natura na płótnie

W Wybieram Dwójkę o tym, jak na przełomie XIX i XX wieku zaznaczyła się w sztuce zmiana w relacji człowieka i środowiska, a także o obchodach stulecia awangardy w Polsce i o naszym portalu.

W swojej audycji Bartosz Panek gościł Paulinę Kurc-Maj, współkuratorkę wystawy Superorganizm. Awangarda i doświadczenie przyrody. Wystawa, prezentowana w Muzeum Sztuki w Łodzi, pozwala zauważyć, że awangarda trafiła na taki moment nowoczesności, kiedy wiele wydarzyło się w otoczeniu człowieka. Przez urbanizację, przez rozwój techniki, zmieniał się stosunek człowieka do przyrody i zmieniał się otaczający go krajobraz, co znalazło swoje odzwierciedlenie w sztuce.  

PolskieRadio.pl, Dwójka, Wybieram Dwójkę, 13.02.2017 17:15

Powrót