ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi to miejsce dla wszystkich, którzy swoją przyszłość wiążą ze sztuką i projektowaniem. Atrakcyjna oferta dydaktyczna, znakomici wykładowcy i nowoczesne pracownie są gwarancją właściwego przygotowania do wykonywania zawodu oraz dają pewność, iż absolwent sprosta wymogom coraz bardziej konkurencyjnego rynku pracy.

Sześć wydziałów łódzkiej ASP proponuje swoim potencjalnym studentom bogatą ofertę programową, w tym unikalne w skali całego kraju programy projektowania mody (jako jedyna uczelnia publiczna w Polsce oferujemy studentom możliwość uzyskania tytułu magistra w zakresie projektowania ubioru) i biżuterii, a także zastosowania technik teatralnych, filmowych i telewizyjnych. W swojej ofercie edukacyjnej Uczelnia posiada studia doktoranckie oraz bogaty program studiów podyplomowych. Jest prekursorem wielu innowacyjnych kierunków, takich jak projektowanie kulinariów czy ilustracja i komiks.

Studenci ASP w Łodzi są laureatami licznych konkursów, a ich projekty cieszą się dużym zainteresowaniem przedstawicieli przemysłu i biznesu. Uczelnia dokłada wszelkich starań, by skutecznie promować młodych twórców poprzez cyklicznie organizowane wystawy i konkursy, w których najcenniejsze nagrody to te dające możliwość odbycia stażu w studiach projektowych w kraju i za granicą.

Każdego roku mury Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi opuszcza wielu znakomitych artystów, którzy odnoszą sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą. Wśród nich znane wszystkim nazwiska takie jak: Łukasz Jemioł, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Teodor Durski czy Andrzej Bikowski.

Uczelnia posiada zmodernizowaną bazę dydaktyczną i własny Dom Studenta. Dysponuje również Domem Pracy Twórczej w Uniejowie. W 2013 roku rozpoczęły swą działalność Centrum Promocji Mody oraz Centrum Nauki i Sztuki. Przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi w 2014 zostało uruchomione Akademickie Centrum Designu – platforma dla współpracy między wydziałami wzornictwa wszystkich akademii sztuk pięknych w kraju.

W ramach programu Erasmus, uczelnia prowadzi wymianę studentów i pedagogów z blisko 60 uczelniami artystycznymi z całej Europy.

Łódzka ASP uczestniczy w licznych projektach zagranicznych. W 2015 roku uczelnia nawiązała m.in. współpracę z Hiromi Inayoshim, światowej sławy japońskim projektantem logotypów oraz identyfikacji wizualnych. Artysta poprowadził intensywny kurs projektowania graficznego dla studentów, którego efektem było zaprojektowanie nowej identyfikacji wizualnej dla Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi. W 2016 roku pod jego kierunkiem zrealizowany został konkurs z zakresu sztuk pięknych i projektowych pod hasłem “From One Asia to One World”.

Studenci i pedagodzy uczestniczą w wystawach, warsztatach i sympozjach organizowanych na całym świecie (Japonia, Niemcy, Węgry, Litwa, Ukraina, Włochy, Czechy, Francja, Wielka Brytania). Z roku na rok reprezentanci Akademii biorą udział w coraz większej liczbie międzynarodowych targów i festiwali: m.in. w Premiere Vision w Paryżu, Heimtextil we Frankfurcie nad Menem, Amberif w Gdańsku, DMY w Berlinie.

W 2016 roku po raz czwarty Akademia gościła również uczestników Letnich Międzynarodowych Kursów PATA, którzy przybyli do Łodzi m.in. z Włoch, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Luksemburga i Szwajcarii.

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121
91-726 Łódź
42 2547 598
e-mail: rektorat@asp.lodz.pl, kancelaria@asp.lodz.pl
Powrót