ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

BWA Wrocław

BWA Wrocław

Cztery przestrzenie połączone programem prezentującym sztukę w jej nowych, czasem zaskakujących przejawach. Pokazy, wystawy, akcje i publikacje BWA Wrocław dotyczą styku współczesnej praktyki wizualnej oraz nowych idei społecznych, politycznych i duchowych. Nasze galerie to Awangarda, Dizajn, Studio i SiC!. Wydajemy też magazyn „BIURO” o sztuce, kulturze i nowych przemyśleniach.

galeria Awangarda BWA Wrocław
Budynek Awangardy zaprojektował w XVIII wieku Carl Gotthard Langhans, architekt berlińskiej Bramy Brandenburskiej. Po wojennych zniszczeniach i odbudowie, z bryły pałacu pozostał portyk, fragment parteru i paradne schody, dziś prowadzące tylko na mezzanino – tu znajduje się galeryjna biblioteka. 

Największa spośród galerii BWA Wrocław. Działa w dialogu z odziedziczoną nazwą pokazując najświeższe zjawiska i nowe interpretacje wpływowych tradycji. Program galerii to nie tylko wystawy – współczesna sztuka to przeżycie: performansy, warsztaty i wydarzenia specjalne.

galeria Dizajn BWA Wrocław
Celem galerii jest promocja środowisk twórczych związanych tematyką projektowania. Jej działania skupiają się przede wszystkim wokół wystaw kuratorskich, aktywności wydawniczych (książki, plakaty) i warsztatowych.

galeria SiC! BWA Wrocław
Jako jedyna w Polsce publiczna galeria poświęcona szkłu artystycznemu, studyjnemu i użytkowemu SiC! coraz mocniej zwraca się ku eksperymentowi: ku poszukiwaniom nowego wyrazu i wartości, za pomocą badań percepcji światła i koloru, założeń optyki, a także nowych form i pretekstów. Prezentując szkło bądź ceramikę problematyzuje współczesną rzeczywistość oraz poszukuje powiązań z innymi dziedzinami sztuki, jak teatr, architektura, sztuka w przestrzeni miejskiej czy performance.          

galeria Studio  BWA Wrocław
Ta przestrzeń to laboratorium miasta, które rozwija problemy poruszane w ramach Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH. Miejsce łączy w sobie funkcje miejsca rezydencji, otwartej pracowni, czytelni, przestrzeni spotkań i debat zachowując przy tym charakter galerii sztuki.

galeria Awangarda BWA Wrocław
ul. Wita Stwosza 32
50-149 Wrocław
tel: +48 71 790 25 82
sekretariat@bwa.wroc.pl
Powrót