ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana jest samorządową instytucją kultury utworzoną w 2011 roku przez miasto Łódź. Jej celem jest popularyzowanie wielokulturowego i wieloetnicznego dziedzictwa Łodzi, ze szczególnym uwzględnieniem kultury żydowskiej, upowszechnianie idei tolerancji i współpracy osób o odmiennych poglądach, pochodzeniu i kulturze, a także przeciwdziałanie przejawom rasizmu, ksenofobii i braku szacunku dla innych.

Działalność instytucji adresowana jest zarówno do mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego, jak i do odbiorców polskich i zagranicznych.

Centrum Dialogu organizuje koncerty, wystawy, projekcje filmowe, spektakle teatralne, konferencje, spotkania, wycieczki.

Centrum prowadzi działalność edukacyjną: warsztaty dla dzieci, lekcje dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wykłady dla studentów, otwarte spotkania i warsztaty dla dorosłych, w tym dla słuchaczy zagranicznych.

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana
ul. Wojska Polskiego 83
91-755 Łódź
Powrót