ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Centrum Kultury w Gdyni

Centrum Kultury w Gdyni

Centrum Kultury w Gdyni jest samorządową instytucją kultury powołaną do życia w 2004 roku. Organizuje lub współorganizuje wiele imprez kulturalnych, takich jak spektakle teatralne, koncerty, festiwale, warsztaty, odczyty poezji i wystawy. Większość z nich zostało na stałe wpisane do Miejskiego Kalendarza Imprez. Centrum Kultury współpracuje z Wydziałem Kultury i wieloma innymi instytucjami w mieście. Wspólnie z nimi działa na rzecz propagowania życia kulturalnego wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

W trakcie działalności instytucja stworzyła wiele rozpoznawalnych projektów. Najważniejsze z nich to Scena SAM – Scena Studenta, Absolwenta i Mistrza, Scena 138 i W Kaczych Butach, czyli profesjonalne i amatorskie działania teatralne.

W ramach Sceny SAM młodzi aktorzy występują razem z zawodowcami, którzy często są ich profesorami. Dotychczas w ramach sceny zrealizowano m.in. O co biega? w reż. Tomasza Podsiadłego, Napis w reż. Grzegorza Chrapkiewicza, Król Lear po polsku w reż. Krystiana Nehrebeckiego, pod opieką artystyczną Jerzego Gruzy oraz Mayday. Run For Your Wife w reż. Dariusza Majchrzaka.

Grupa Teatralna Scena 138 na zakończenie każdego sezonu przygotowuje spektakl, który jest podsumowaniem całorocznych warsztatów. Wśród zrealizowanych tytułów są m.in. Śpiąca Królewna, Kopciuszek czy Królowa Śniegu w reż. Tomasza Podsiadłego.

Od 5 lat Centrum Kultury zaprasza widzów na Scenę Letnią w Gdyni. Orłowska plaża to doskonałe miejsce na spędzenie kulturalnego wieczoru. Pokazywane są tam spektakle, odbywają się koncerty oraz występy kabaretów. Centrum Kultury jest też wydawcą Kwartalnika Artystycznego „Bliza” oraz zarządcą Gdyńskiego Funduszu Filmowego.

W sezonie 2016/2017 Centrum Kultury zaprasza na nowe spektakle: Psiunio w reż. G. Chrapkiewicza, Rybki. Historia gdyńskiej miłości i Sonata Belzebuba w reż. T. Podsiadłego i „Superświetnie” w reż. M. Bochan-Jachimek.

Centrum Kultury w Gdyni
ul. Łowicka 51
81-504 Gdynia
tel.: 58 622 63 30
rezerwacja@ckgdynia.pl
Powrót