ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dom Literatury w Łodzi

Dom Literatury w Łodzi

Dom Literatury w Łodzi jest miejską instytucją kultury realizującą zadania w dziedzinie edukacji i upowszechniania kultury ze szczególnym uwzględnieniem literatury. Instytucja prowadzi prężną działalność wydawniczą, wydając tomiki młodych poetów w ramach serii „Biblioteka Arterii” oraz regularnie wydając kwartalnik literacko-artystyczny „Arterie” i miesięcznik „Tygiel kultury”.

Co roku Dom Literatury organizuje festiwal literacki „Puls Literatury” (w 2016 roku odbyła się X edycja), który jest największą imprezą literacką w mieście, łączącą w synkretyczny sposób literaturę, teatr i muzykę. Tradycją festiwalu jest Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Bierezina na najlepszy debiut poetycki. Od 2013 roku Dom Literatury przyznaje Łódzką Nagrodę Literacką im. Juliana Tuwima; jej laureatami zostali Magdalena Tulli, Hanna Krall, Jarosław Marek Rymkiewicz i Michał Głowiński.
Na co dzień Dom Literatury organizuje warsztaty twórczego pisania, spotkania literackie, działania teatralne w ramach Letniej Sceny Domu Literatury, wystawy grafik i komiksu oraz działania artystyczne w przestrzeni miejskiej.

Dom Literatury w Łodzi
ul. Roosevelta 17
90-056 Łódź
42 636 68 38 |
kontakt@dom-literatury.pl

Powrót