ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie to jedna z najważniejszych instytucji kultury w województwie zachodniopomorskim. Działalność Filharmonii Szczecińskiej rozpoczęła się w 1948 roku. W swoim repertuarze proponuje odbiorcom: koncerty symfoniczne, koncerty kameralne, koncerty edukacyjne – warsztaty dla dzieci , koncerty rodzinne, koncerty szkolne, a także wystawy. Od 2014 r. Filharmonia w Szczecinie mieści się w nowym, niezwykłym i futurystycznym budynku, w którym przenikają się dwa światy – muzyki i architektury. Od otwarcia  obiekt zdobył kilkanaście nagród i wyróżnień, w tym najważniejszą – Mies van der Rohe Award for Contemporary Architecture 2015.

Sala symfoniczna może pomieścić 953-osobową publiczność. Doskonała akustyka tej sali ma swoje źródło w specjalnej geometrii ścian i sufitów. W sali kameralnej, zaprojektowanej dla 192 osób, czas pogłosu jest zgodny z projektowanym do jednej setnej sekundy. Stąd też sala ta zyskała miano „akustycznej perełki”.

Obiekt cieszy się znakomitą frekwencją wśród gości z Polski i Europy - w 2015 roku w Filharmonii odbyły się 302 wydarzenia, w których uczestniczyło ponad 160 tysięcy osób.

Filharmonia w Szczecinie gościła takich artystów jak: Leopold Hager, Ivan Monighetti, Yulianna Avdeeva, State Choir Latvija, 12 Cellisten der Berliner Philharmoniker, Barry Douglas, Frieder Bernius, Alexandra Dariescu, Jacek Kaspszyk, Antoni Wit, Guy Braunstein, Nemanja Radulovic i Isabelle Moretti.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
ul. Małopolska 48
70-515 Szczecin
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl
tel.: 91 430 95 10
Powrót