ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Spectra Art Space | Fundacja Rodziny Staraków

Spectra Art Space | Fundacja Rodziny Staraków

Staraniem Fundacji Rodziny Staraków w 2012 roku powstała Spectra Art Space, jako miejsce prezentacji i promocji klasyków polskiej sztuki współczesnej. Inspiracją, a jednocześnie punktem wyjścia dla realizowanego programu wystaw jest prywatna kolekcja sztuki Anny i Jerzego Staraków, stanowiąca starannie dobrany przegląd dzieł polskich klasyków i mistrzów drugiej połowy XX wieku. Motyw mistrzowski stał się tematem do zaprezentowania w przestrzeni Spectra Art Space jak dotąd sześciu czołowych osobowości polskiej sztuki: Tadeusza Kantora, Andrzeja Wróblewskiego, Wojciecha Fangora, Romana Opałki, Henryka Stażewskiego oraz Ryszarda Winiarskiego. W ramach obchodów Roku Awangardy w 2017 roku w cyklu Masters przygotowana zostanie wystawa dedykowana twórczości prof. Stanisława Fijałkowskiego.
Spectra Art Space stanowi odrębną i profesjonalnie przygotowaną propozycję kulturalną. Jednocześnie Fundacja Rodziny Staraków w znaczący sposób uzupełnia i wspiera działania muzeów oraz innych państwowych i pozarządowych instytucji, rozwijając w Polsce praktykę mecenatu kulturalnego. W centrum zainteresowania Fundacji Rodziny Staraków zawsze stało wspieranie aspiracji i ambicji młodych ludzi. To właśnie z myślą o nich powstał projekt Soon_, dynamiczna i otwarta na eksperyment platforma do prezentacji wypowiedzi z zakresu sztuk wizualnych. Od czerwca 2013 roku już ponad 30 młodych artystów zmierzyło się z zadaniem z zakresu site-specyfic. Tym samym budynek Spectra zyskał ciekawą, pulsującą energią i kreatywnością przestrzeń, gdzie pracownicy i goście mają okazję śledzić przegląd prac ilustrujących zakres zainteresowań najmłodszego pokolenia twórców. Fundacja Rodziny Staraków nawiązała również dialog z wielowątkową i pasjonującą problematyką sztuki w przestrzeni publicznej. W ramach projektu Fan of Street Art, od listopada 2015 roku na specjalnie do tego celu zaadoptowanej ścianie przy budynku Spectra, pojawiają się murale autorstwa ważnych obecnie artystów tego nurtu.

Wystawy SPECTRA ART SPACE są dostępne dla publiczności w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00 - 18.00 oraz od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 18.00.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca Fundacja zaprasza na kuratorskie oprowadzanie po wystawie oraz po kolekcji Anny i Jerzego Staraków. Udostępniona kolekcja zawiera prace takich artystów jak: Magdalena Abakanowicz, Wojciech Fangor, Maria Jarema, Stefan Gierowski, Władysław Hasior, Tadeusz Kantor, Edward Krasiński, Jerzy Nowosielski, Roman Opałka, Teresa Pągowska, Wilhelm Sasnal, Leon Tarasewicz, Ryszard Winiarski, Andrzej Wróblewski  i inni.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie www.starakfoundation.org

Spectra Art Space
Fundacja Rodziny Staraków
ul. Bobrowiecka 6
00-728 Warszawa
Powrót