ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

FUNDACJA SIGNUM

FUNDACJA SIGNUM

Fundacja Signum zajmuje się działalnością pomocową na rzecz dzieci i młodzieży oraz międzynarodową promocją sztuki XX i XXI wieku – ze szczególnym uwzględnieniem sztuki polskiej. Stara się łączyć te działania w projektach edukacji przez sztukę oraz sztuki zaangażowanej społecznie. Fundacja działa na terenie Polski z siedzibą w Fabryce Zeylanda w Poznaniu oraz w dwóch przestrzeniach wystawienniczych: Signum Foundation Gallery w Łodzi oraz Palazzo Donà w Wenecji.

Fabryka Zeylanda w Poznaniu to jedyny zabytkowy budynek fabryczny, zachowanym w śródmieściu Poznania. Przestrzeń na parterze budynku wykorzystywana jest na prezentacje czasowych wystaw i projektów Fundacji. W ramach działań Fundacji Signum miały tu miejsce wystawy prac m.in. Leszka Dutki, Jaroslawa Kozlowskiego, Janusza Marciniaka, Andrzeja Okinczyca, Ryszarda Waski, Krzysztofa Wodiczki.

Signum Foudation Gallery - nowa przestrzeń ekspozycyjna Fundacji Signum, jest przeznaczona do prezentacji wybranych prac i projektów z kolekcji fundacji. Fakt, że znajduje się ona w Łodzi nie jest przypadkowym wyborem; miasto to jest szczególnym punktem na mapie XX wiecznej awangardy. Prezentacje w Signum Foundation Gallery skupiają się bardziej na pokazywaniu wyjątkowych osobowości twórców, niż tylko ich dzieł. W kolekcji fundacji znajdują się duże zespoły prac, takich artystów polskiej i międzynarodowej awangardy, jak: Stefan i Franciszka Themerson, Henryk Stażewski, Edward Krasiński, Tadeusz Kantor, Katarzyna Kozyra, Jesús Rafeal Soto, Carlos Cruz Diez, Ludwig Wilding. Wybrana z kolekcji praca: obiekt, instalacja, wideo, film, cykl fotografii ma być impulsem dla widza do bardziej wnikliwego poznania osobowości artysty, a nie tylko obejrzenia jego dzieł eksponowanych w galerii. Dla wielu bowiem artystów proces dochodzenia do dzieła staje się również dziełem, chociaż często pozostaje tylko w formie dokumentacji.

 

FUNDACJA SIGNUM FABRYKA ZEYLANDA
ul. Wszystkich Świętych 4a
61-843 Poznań

SIGNUM FOUNDATION GALLERY
Ul. Piotrkowska 85
90-103 Łódź
Powrót