ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Instytut Polski w Berlinie

Instytut Polski w Berlinie

Instytutowi Polskiemu Berlinowi, jako instytucji Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, powierzono zadania polskiej dyplomacji publicznej i kulturalnej. Nie tylko przekazuje polską kulturę w Niemczech, ale także wzbudza o wiele większe zainteresowanie i entuzjazm we wszystkich aspektach wielowymiarowego i różnorodnego życia społecznego w sąsiednim kraju, w tym w historii kraju, tradycjach i zaangażowaniu Polski jako wiarygodnego członka Unii Europejskiej. Liczne projekty realizowane we współpracy z partnerami niemieckimi i polskimi tworzą trwałe sieci i długotrwałą współpracę, umożliwiającą intensywną i bezpośrednią wymianę kulturalną. W tym samym czasie polscy artyści i artyści twórcy odnoszą sukcesy w przeplatających się tradycjach i historii z teraźniejszością.

Prezentacja klasycznej i nowej sztuki i kultury nie jest jedynym przedmiotem zainteresowania instytutu. Uważa się także za mediatora, platformę i kompetentny kontakt dla niemieckich pracowników i artystów kultury, ale także instytucji i instytucji kulturalnych zainteresowanych wymianą z Polską. Skutkuje to trwałymi sieciami i współpracą, które w znacznym stopniu przyczyniają się do wzmocnienia europejskiej wspólnoty wartości na małą i dużą skalę oraz do poszerzenia istniejących horyzontów.

Galeria Polskiego Instytutu Berlin to coś więcej niż biała kostka, która regularnie prezentuje wystawy polskich artystów. Tym samym program obejmuje współczesne malarstwo, fotografię, sztukę wideo, projektowanie czy instalacje, ale galeria służy również jako punkt wyjścia dla osób zainteresowanych Polską, które otrzymują informacje na temat innych aspektów polskiej sztuki, kultury, historii i kulturoznawstwa. Poza sztukami plastycznymi, teatrem, sztuką filmową, literaturą, muzyką, przemysłem kreatywnym i dialogiem mają ogromne znaczenie w programie instytutu.

Biblioteka Instytutu oferuje czytelnikom unikalny wybór literatury wszystkich gatunków, zarówno w języku polskim, jak i w tłumaczeniu na język niemiecki. Kolekcja książek obejmuje ponad 40 000 publikacji poświęconych fikcji. Istnieje również ponad 600 filmów polskich, głównie z napisami w języku angielskim lub niemieckim, a także gazety codzienne, czasopisma, czasopisma, płyty CD z muzyką i ilustrowane książki.

Instytut Polski w Berlinie
Burgstrasse 27, 10178 Berlin
tel. (+49 30) 247 58 10
berlin@instytutpolski.org
Powrót