ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Instytut Polski w Dusseldorfie

Instytut Polski w Dusseldorfie

Instytut Polski w Düsseldorfie jest jedną z 24 powołanych przez polskie MSZ w różnych państwach placówek. Naczelnym zadaniem Instytutów Polskich jest upowszechnianie polskiej kultury, wiedzy o historii oraz dziedzictwie narodowym w świecie, a także promocja współpracy w dziedzinie kultury, edukacji, nauki oraz życia społecznego. Instytuty Polskie spełniają funkcje kompetentnych centrów promocji wiedzy o Polsce przez działalność informacyjno-edukacyjną oraz zapewnienie polskiej obecności w życiu kulturalnym poszczególnych krajów. Głównymi zadaniami placówek jest wprowadzanie polskiej kultury do najważniejszych ośrodków krajów ich funkcjonowania oraz dbałość o zapewnienie znaczącej polskiej obecności w przedsięwzięciach międzynarodowych, a także działanie na rzecz nawiązywania trwałych kontaktów między polskimi i zagranicznymi partnerami, aktywnymi w sferze międzynarodowej wymiany kulturalnej.

Instytut Polski w Duesseldorfie, w stolicy Północnej Nadrenii-Westfalii, datujący swe istnienie od 1993 roku, stał się aktywnym współuczestnikiem życia kulturalnego swego miasta, regionu oraz sąsiednich krajów związkowych Niemiec. W swojej działalności wychodzi daleko poza własną, niezwykle atrakcyjną, siedzibę. Oprócz prezentowanych we galerii wystaw, prowadzenia na miejscu biblioteki, seminariów i projektów edukacyjnych Instytut jest aktywnym uczestnikiem wielu inicjatyw wyższych uczelni, muzeów, galerii, współkształtuje repertuar sal koncertowych, festiwali literackich, teatralnych i filmowych oraz organizuje podróże studyjne do Polski.

Instytut Polski w Düsseldorfie
Citadellstraße 7
40213 Düsseldorf
+49 (0) 211 - 866 96 0
duesseldorf@instytutpolski.org
Powrót