ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu powstało w 2005 roku jako instytucja kultury Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jej siedzibą jest rozbudowany w latach 2010-2014 neogotycki budynek dawnej elektrowni miejskiej z 1901 roku. Orędownikiem i promotorem projektu utworzenia Centrum był honorowy obywatel Radomia reżyser Andrzej Wajda.

Głównym kierunkiem działalności Elektrowni jest prezentacja i promocja najciekawszych zjawisk w obszarze współczesnych sztuk wizualnych. Organizowane są wystawy sztuki polskiej i obcej, prezentacje performensów, spotkania z artystami i kuratorami, sesje i konferencje, a także wydawane są katalogi wystaw, książki, akcydensy.

Oferta edukacyjna instytucji jest skierowana do różnych grup wiekowych i zawodowych. Obejmuje m.in. warsztaty, lekcje muzealne, odczyty itp.

Elektrownia posiada stale rozbudowywaną, zaliczaną do najlepszych w Polce powstałych po 2000 roku, kolekcję współczesnej sztuki, liczącą ponad 650 dzieł.

Otwarte w 2015 roku kino, wyposażone w najwyższej klasy sprzęt, prezentuje ambitne filmy artystyczne.

Budynek Centrum mieści kilka sal wystawowych, specjalistyczne pracownie i gabinety, bibliotekę z czytelnią, mediatekę, księgarnię, kino, część biurową i zaplecze techniczne z magazynami dzieł sztuki włącznie, a także kawiarnię.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA
ul. Kopernika 1, 26-610 Radom
tel.: 48 383 60 77
www.elektrownia.art.pl
Powrót