ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

NOMUS Nowe Muzeum Sztuki - oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku w Budowie

NOMUS Nowe Muzeum Sztuki - oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku w Budowie

Nowe Muzeum Sztuki NOMUS jest projektem nowego oddziału Muzeum Narodowego w Gdańsku zajmującego się sztuką XX i XXI wieku.

Celem instytucji jest stworzenie placówki wystawienniczej, edukacyjnej i badawczej, która odpowie na potrzeby publiczności i wyzwania, jakie stawia sztuka naszych czasów. Zadaniem sztuki jest zmieniać to, czego się po niej spodziewamy więc instytucja będzie podążać za tą zmianą. Biuro organizacyjne projektu znajduje się w Oddziale Sztuki Dawnej przy ul. Toruńskiej 1, ale za kilka miesięcy przeniesie się do budynku siedziby tymczasowej przy ul. Jaracza 14. Pojawia się w innych oddziałach Muzeum Narodowego w Gdańsku i zaprzyjaźnionych instytucjach, również poza Gdańskiem i Pomorzem.

Pełnomocniczką dyrektora MNG Wojciecha Bonisławskiego ds. NOMUS jest kuratorka Aneta Szyłak.

Manifest NOMUS

Muzeum Narodowe w Gdańsku
ul. Toruńska 1
80-822 Gdańsk
kontakt@nomus.gda.pl
Powrót