ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera

„Jestem zwolennikiem teatru, który się wtrąca” – pisał patron Teatru Powszechnego, Zygmunt Hübner, precyzując: „Teatru, który się wtrąca do polityki, do życia społecznego i do najbardziej intymnych spraw ludzkich. Teatru, który w tych sprawach ma własne zdanie, otwarcie je wypowiada i stara się go bronić – ze sceny, ma się rozumieć”.

Teatr chce, by te słowa nie były jedynie sloganem czy teatrologiczną ciekawostką. Zależy mu, by stały się one żywą ideą określającą przestrzeń działań artystycznych i edukacyjnych w nim planowanych. Chciałby w swoich działaniach nawiązywać do najlepszych tradycji tego miejsca i poprzez różnorodne formy teatralne, korzystając z utworów współczesnych i twórczych reinterpretacji klasyki, dyskutować z widzami na gorące tematy. Dyskutować, a zatem nie akceptować, ale ważyć racje, spierać się, a czasem również prowokować i uwyraźniać tematy zepchnięte na margines debaty publicznej.

Dlatego też planowane przez Teatr premiery połączone zostaną w szersze bloki tematyczne, stwarzając przestrzeń dla dyskusji i współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin, innymi instytucjami, a przede wszystkim – z widzami. Oprócz premier, które oczywiście powinny być najważniejszym elementem każdego poważnego teatru, chce, być miejscem otwartym na szeroko pojęte działania edukacyjne, warsztaty, cykle debat, wykłady, koncerty, wystawy, a także na wszelkie inicjatywy społeczne. Chce, by było to miejsce otwarte dla wszystkich.

Paweł Łysak, Dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera
Paweł Sztarbowski, Zastępca Dyrektora ds. Programowych

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
Ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
22 818 48 19
Powrót