ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Teatr Powszechny w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi działa od 1945 roku. Współcześnie jest jednym z najchętniej odwiedzanych teatrów dramatycznych w Polsce – w sezonie dwie sceny przy Legionów 21 w Łodzi odwiedza średnio ponad 150 tysięcy widzów.
Od 1995 roku dyrektorem Teatru jest Ewa Pilawska, dzięki której Teatr zyskał określone logo artystyczne. Jednymi z jej najważniejszych autorskich projektów, które stały się flagowymi inicjatywami Teatru są:

  • Polskie Centrum Komedii i konkurs na napisanie współczesnej polskiej komedii „Komediopisanie”; z Polskim Centrum Komedii współpracują ważni współcześni twórcy, m.in. Juliusz Machulski, Krystyna Meissner, Radosław Paczocha;
  • Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – jeden z najważniejszych najstarszych festiwali teatru zawodowego w Polsce;
  • działający od 2005 roku jedyny w Europie Teatr dla niewidomych i słabo widzących, w ramach którego zrealizowane zostały już 54 premiery.

Teatr Powszechny w Łodzi jest „Teatrem blisko ludzi”, tzn. działa z pełną świadomością kontekstu miejsca i kontekstu społecznego. Realizuje szereg inicjatyw społecznych – między innymi specjalne prezentacje spektakli dla osób bezrobotnych i emerytów, na które widzowie ci mogą kupić bilety na spektakl w specjalnej cenie. Teatr współpracuje również z ośrodkiem MONAR, którego podopieczni biorą udział w organizowanych przez Teatr warsztatach kończących się prezentacją spektaklu na Małej Scenie. Powszechny prowadzi szereg lekcji teatralnych, warsztatów oraz projektów edukacyjnych, m.in. cykl edukacyjny „Dziecko w sytuacji”, na który składają się spektakle i warsztaty.

Teatr Powszechny w Łodzi
ul. Legionów 21, 91-069 Łódź
42 633 25 39 centrala
e-mail: teatr@powszechny.pl
Powrót