ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Transatlantyk Festival

Transatlantyk Festival

Transatlantyk Festival w Łodzi to artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film tworzy silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Jest uznanym międzynarodowym festiwalem nowej generacji, który buduje swą tożsamość łącząc wyrafinowaną, skierowaną do branży filmowej ofertę z szeroko dostępnym programem edukacji i aktywizacji społecznej.

Transatlantyk Festival w Łodzi oparty jest na trzech filarach:

Filmie – prezentacja najnowszych, najważniejszych produkcji nagradzanych na prestiżowych festiwalach filmowych (w Cannes, Berlinie, Wenecji czy Sundance), retrospektyw, dokumentów, filmów krótkometrażowych i animacji, a także wizyt wybitnych i utytułowanych twórców filmowych i gości z całego świata. Każda edycja Festiwalu to ponad 100 tytułów filmowych pokazywanych na kilkuset seansach!

Muzyce – Galach Otwarcia i Zamknięcia, unikalnych w skali świata konkursach kompozytorskich skierowanych do młodych twórców, koncertach i wydarzeniach w Klubie Festiwalowym.

Edukacji, inspiracjach i działaniach branżowych – serii warsztatów, Master Classes i paneli dyskusyjnych z wybitnymi specjalistami, obszernego programu edukacyjnego z zakresu sztuki filmowej, muzyki, zagadnień społecznych, produkcji i dystrybucji z udziałem profesjonalistów światowej klasy. Program skierowany jest do wszystkich grup wiekowych – dzieci, młodzieży i dorosłych, a także do osób z niepełnosprawnościami.

Program Festiwalu uzupełniają działania całoroczne aktywizujące mieszkańców Łodzi i regionu: Program Współtworzenia Wydarzeń Transatlantyk Festival MikroGranty, Śniadania z Transatlantykiem i wydarzenia dofinansowane z Funduszu Festiwalowego.

Transatlantyk jest Otwarty, Odważny i Glokalny, czyli lokalny w działaniu i tożsamości, a jednocześnie globalny w rozumieniu konsekwencji i kontekstu własnego działania.

Twórcą i Dyrektorem Festiwalu jest wybitny kompozytor, laureat Oscara – Jan A.P. Kaczmarek.

Fundacja Transatlantyk Festival
Plac Wolności 5
91-415 Łódź
tel. +48 42 207 12 93
office@transatlantyk.org
press@transatlantyk.org
Powrót