ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

A-geometria. Hans Arp i Polska

A-geometria. Hans Arp i Polska

A-geometria. Hans Arp i Polska

Publikacja wydana w związku z wystawą Muzeum Narodowego w Poznaniu. Ekspozycja prezentowała ponad 60 dzieł Hansa Arpa ze wszystkich okresów twórczości artysty. Były to m.in. rzeźby, reliefy, rysunki, kolaże, grafiki oraz obrazy.

Zakończonej 9 lipca br. wystawie sztuki Hansa Arpa towarzyszył bogato ilustrowany katalog. Książka została wydana przez Muzeum Narodowe w Poznaniu. Redaktorkami publikacji są kuratorki wystawy: dr hab. (prof. UAP) Marta Smolińska oraz Maike Steinkamp (Stifung e.V.).

"Autorki katalogu uzupełniają pokaz twórczości Hansa Arpa ofiarowany przez wystawę o przedstawienie zarówno jego artystycznej drogi, jak i wielostronności jego artystycznych dokonań, a także historii i roli kontaktów z artystami polskimi w latach 30. minionego wieku." (prof. W. Suchocki, fragment Przedmowy w: "A-geometria. Hans Arp i Polska")

W książce zwarte zostały eseje autorstwa Pauliny Kurc-Maj, Marty Smolińskiej i Maike 

Powrót