ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

KURS HISTORII SZTUKI XX/XXI WIEKU: Jeff Koons i postmodernistyczna lekcja historii sztuki

Leon Chwistek, Miasto fabryczne, ok. 1920 r.

KURS HISTORII SZTUKI XX/XXI WIEKU: Jeff Koons i postmodernistyczna lekcja historii sztuki

Kolejny wykład z edukacyjnego cyklu Muzeum Narodowego w Warszawie. Tym razem omówione zostaną postać i twórczość Jeffa Koonsa - wyjątkowego współczesnego artysty. Spotkanie poprowadzi Przemysław Głowacki.

Jeff Koons to jeden z najgłośniejszych współczesnych rzeźbiarzy. Od lat 80. XX wieku jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych artystów, a jego prace osiągają rekordowe ceny. Koons zajmuje się również malarstwem, choć ten aspekt jego twórczości jest mniej znany. Czy jego sztuka – krzykliwa, kolorowa i wyzywająca pod swoją powierzchownością kryje coś więcej niż postmodernistyczny żart? Na to pytanie postara się odpowiedzieć prowadzący spotkanie Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel.

Pracował w MNW na stanowisku zastępcy kierownika Działu Edukacji. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi m.in. Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej i Mazowieckim Instytutem Kultury. Prowadzi cykl wykładów w Zamku Królewskim w Warszawie oraz zajęcia z historii sztuki w Warszawskiej Szkole Filmowej. Był jednym z założycieli Forum Edukatorów Muzealnych oraz współinicjatorem polskiej edycji międzynarodowej akcji społecznej Dzień Wolnej Sztuki.

Obowiązuje karnet wykładowy lub bilet wykładowy
Czas trwania ok. 75–90 min
www.mnw.art.pl


Kino MUZ w Muzeum Narodowym w Warszawie | Warszawa, Aleje Jerozolimskie 3, g. 17:30

Powrót do listy wydarzeń