ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Utopie i dystopie konstruktywizmu. Dziga Vertov i William Kentridge | Wykład Przemysława Strożka

Kentridge - The Nose 3

Utopie i dystopie konstruktywizmu. Dziga Vertov i William Kentridge | Wykład Przemysława Strożka

Wykład Przemysława Strożka towarzyszyć będzie wystawie "Kino-oko. Wokół Wiertowa i konstruktywizmu", której jest kuratorem. Ukaże szeroką recepcję idei Wiertowa i innych konstruktywistów we współczesnej sztuce w wymiarze globalnym.

Wystawa The Power of Avant-garde (Potęga awangardy) przygotowana przez BOZAR w Brukseli i Muzeum Narodowe w Krakowie w zeszłym roku polegała na stworzeniu pewnego pola dialogu między pracami artystów współczesnych a dziełami historycznej awangardy. Południowoafrykański artysta, William Kentridge pragnął, by jego prace zestawiono na tych wystawach z pracami Dzigi Wiertowa, uznając, że twórczość urodzonego w Białymstoku artysty charakteryzuje niezachwiana wiara w utopię, w stwarzanie świata na nowo. Owo zestawienie będzie punktem wyjścia dla wykładu, na którym zaprezentowane zostaną utopie rosyjskiego konstruktywizmu wobec dystopijnego wydźwięku prac Kentridge'a: opery Nos, instalacji O Sentimental Machine, serii Tapestries


Galeria Arsenał | Białystok, ul. A. Mickiewicza 2
 

Powrót do listy wydarzeń