ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

CO? CZYM? JAK DZIAŁA SZTUKA WSPÓŁCZESNA? WARSZTATY RODZINNE

Co? czym? Jak działa sztuka współczesna?

CO? CZYM? JAK DZIAŁA SZTUKA WSPÓŁCZESNA? WARSZTATY RODZINNE

Warsztaty edukacyjne dla najmłodszych, poświęcone dziełom sztuki z Galerii Sztuki XX i XXI wieku, są dla młodych uczestników wprowadzeniem do nauki języka sztuki współczesnej.

Co inspiruje współczesnych artystów? Jakie materiały znajdziemy w ich pracowniach? Czy artysta wiernie odwzorowuje rzeczywistość? W jaki sposób prezentowana jest sztuka współczesna? W odpowiedzi na pytania pomogą uczestnikom –omawiane podczas zajęć dzieła z Galerii Sztuki XX i XXI wieku, spośród których wiele budzi ogromną ciekawość najmłodszych widzów.

Tytuł warsztatów nawiązuje do nowych wspólnych prac Jarosława Modzelewskiego i Marka Sobczyka, zakupionych dzięki wsparciu MKiDN, i  powtarzanych w ich tytułach pytań „co? czym?”, prowokujących do refleksji na temat języka sztuki oraz tematów przez nią poruszanych.

Katarzyna Janus-Borkowska – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wieloletni współpracownik Galerii Zachęta, Galerii Kordegarda, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni oraz Działu Oświatowego Zamku Królewskiego w Warszawie. Autorka filmów dokumentalnych o sztuce.

Warsztaty odbywają się w ramach Warsaw Gallery Weekend, w którym – podobnie jak w latach poprzednich – bierze udział Muzeum Narodowe w Warszawie.

Zbiórka w Holu Głównym
Wstęp wolny, obowiązują zapisy
Czas trwania: ok. 90 min
www.mnw.art.pl


Muzeum Narodowe w Warszawie | Warszawa, Aleje Jerozolimskie 3, g. 15:00

Powrót do listy wydarzeń