ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Dominik Strycharski | Awangarda na ucho

Dominik Strycharski | Awangarda na ucho

Dominik Strycharski | Awangarda na ucho

Czerwcowa odsłona cyklu Narodowego Instytutu Audiowizualnego to spotkanie z Dominikiem Strycharskim. Kompozytor, flecista, performer, twórca muzyki teatralnej i eksperymentalnej. W trakcie koncertu zaprezentuje utwory Kazimierza Serockiego, Louisa Andriessena oraz własną kompozycję nawiązującą do twórczości Witolda Szalonka.

Dominik Strycharski jest bodaj jedynym flecistą prostym w Polsce wykonującym współczesną muzykę awangardową. Podczas koncertu w NInA muzyk zaprezentuje utwór Melodie Louisa Andriessena, który ukazał się na jego tegorocznej płycie Strycharski / Andriessen Ghost. Na pianinie fleciście towarzyszyć będzie Barbara Drążkowska.

W repertuarze tego wieczoru znajdzie się również Arrangements Kazimierza Serockiego – twórcy, który wyjątkowo chętnie komponował na flet prosty. W drugiej części koncertu usłyszymy premierowe wykonanie dzieła samego Strycharskiego. Jego utwór Me Dusa na flet prosty i elektronikę nawiązuje do dorobku wybitnego polskiego awangardzisty, Witolda Szalonka. 

Do wstępu na koncerty upoważniają bezpłatne wejściówki, które można odebrać od g. 19:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.


Narodowy Instytut Audiowizualny | Warszawa, ul. Wałbrzyska 3/5, g. 20:00

Powrót do listy wydarzeń