ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Henryk Stażewski - 123. rocznica urodzin

fot. Bartosz Bajerski/Muzeum Narodowe w Warszawie

Henryk Stażewski - 123. rocznica urodzin

Tym razem na spotkaniu w Muzeum Narodowym w Warszawie zostanie przybliżona sylwetka Henryka Stażewskiego - wyjątkowego artysty polskiej sztuki awangardowej.

Henryk Stażewski (1894-1988) – pionier polskiej awangardy, reprezentant konstruktywizmu, współtwórca abstrakcji geometrycznej lat 60., 70. i 80. Tworzył zarówno obrazy, plakaty jak i kompozycje reliefowe.  Był założycielem grupy „Blok” oraz ugrupowań – Praesens i a.r.. Był również redaktorem w  czasopismach Blok i Praesens.W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie szkicownik artysty, na którego kartach przedstawiał on projekty mebli, wnętrz, reklam oraz scenografii.

Dzięki wystawie Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, której towarzyszą również spotkania edukacyjne, przybliżane są wybitne postaci i przedstawiciele polskiej sztuki awangardowej, między innymi również Henryk Stażewski. Na ekspozycji można zobaczyć prace artystów, ukazujące rozwój awangardowych idei od ekspresjonizmu i formizmu, przez konstruktywizm aż po surrealizm.

Zbiórka w holu głównym
Obowiązują zapisy oraz bilet wstępu do muzeum
Czas trwania ok: 45 min


Muzeum Narodowe w Warszawie | Al. Jerozolimskie 3, g. 17:00

 

Powrót do listy wydarzeń