ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Interwencje: Bartłomiej Radosz

Interwencje – cykl mini wystaw

Interwencje: Bartłomiej Radosz

Cykl miniwystaw zaprezentuje twórczość kilku współczesnych artystów, którzy klimatem swoich prac nawiązują do sztuki, która 100 lat temu była uważana za awangardową. Bohaterem kolejnej prezentacji jest Bartłomiej Radosz.

Avant garde to straż przednia – ta, która odrzuca dawne style i kreuje własny świat, własną rzeczywistość. Ale przecież to, co było jeszcze nie tak dawno temu awangardowe, obrazy i rzeźby, które nowatorstwem doboru tematu lub jego ujęcia wychodziły poza ramy obowiązujących kanonów, dziś podziwiamy w muzealnych salach. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa postanowiło w Kamienicy Hipolitów zaprezentować dzieła kilku współczesnych artystów, którzy klimatem swoich prac nawiązują do tej „dawnej” awangardy. Prace krakowskich artystów będzie można kolejno oglądać we wnętrzach mieszczańskiego domu. 

Bartłomiej Radosz – (ur. 1988) jest absolwentem ASP w Krakowie. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. W swoich pracach inspiruje się sztuką dawną oraz dziedzictwem sztuki awangardowej, głównie ekspresjonistów. Podejmuje często temat ekspresyjnego portretu o wyraźnym, turpistycznym zabarwieniu. 

Projekt powiązany jest z organizowanym przez ZPAP cyklem Krakowskie Spotkania 2017. 

Szczegółowy harmonogram kolejnych prezentacji w załączniku do pobrania.


Kamienica Hipolitów | Kraków, pl. Mariacki 3

Powrót do listy wydarzeń