ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Interwencje: Bożena Knecht

Interwencje – cykl miniwystaw

Interwencje: Bożena Knecht

Interwencje to cykl miniwystaw, prezentujących dokonania kilku współczesnych polskich artystów. Motywami i klimatem swoich prac nawiązują oni do sztuki, która 100 lat temu była uważana za awangardową. Tym razem spotykamy się z twórczością Bożeny Knecht.

Avant garde to straż przednia – ta, która odrzuca dawne style i kreuje własny świat, własną rzeczywistość. Ale przecież to, co było jeszcze nie tak dawno temu awangardowe, obrazy i rzeźby, które nowatorstwem doboru tematu lub jego ujęcia wychodziły poza ramy obowiązujących kanonów, dziś podziwiamy w muzealnych salach. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa postanowiło w Kamienicy Hipolitów zaprezentować dzieła kilku współczesnych artystów, którzy klimatem swoich prac nawiązują do tej „dawnej” awangardy. Prace krakowskich artystów będzie można kolejno oglądać we wnętrzach mieszczańskiego domu. 

Bożena Knecht - absolwentka ASP w Krakowie; konserwator malarstwa i rzeźby w Muzeum Narodowym w Krakowie. Prywatnie zajmuje się malarstwem i fotografią charakteryzującymi się subtelną kolorystyką oraz specyficznym ujęciem obiektu - wycinkami przedmiotów, roślin, czy krajobrazu, oddziałującymi na widza delikatną fakturą.

Projekt powiązany jest z organizowanym przez ZPAP cyklem Krakowskie Spotkania 2017. 

Szczegółowy harmonogram kolejnych prezentacji w załączniku do pobrania


Kamienica Hipolitów | Kraków, pl. Mariacki 3

Powrót do listy wydarzeń