ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Interwencje: Marcin Dymek

Interwencje – cykl mini wystaw

Interwencje: Marcin Dymek

Cykl miniwystaw zaprezentuje twórczość kilku współczesnych artystów, którzy klimatem swoich prac nawiązują do sztuki, która 100 lat temu była uważana za awangardową. Bohaterem pierwszej prezentacji jest Marcin Dymek.

Avant garde to straż przednia – ta, która odrzuca dawne style i kreuje własny świat, własną rzeczywistość. Ale przecież to, co było jeszcze nie tak dawno temu awangardowe, obrazy i rzeźby, które nowatorstwem doboru tematu lub jego ujęcia wychodziły poza ramy obowiązujących kanonów, dziś podziwiamy w muzealnych salach. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa postanowiło w Kamienicy Hipolitów zaprezentować dzieła kilku współczesnych artystów, którzy klimatem swoich prac nawiązują do tej „dawnej” awangardy. Prace krakowskich artystów będzie można kolejno oglądać we wnętrzach mieszczańskiego domu. 

Pierwszym prezentowanym artystą będzie Marcin Dymek (ur. 1986), który jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, stypendystą m.in. Universitatea de Arta si Design – Cluj Napoca i Uniwersytetu Sabanci w Stambule. Artysta zajmuje się rysunkiem, malarstwem i instalacją; w warstwie formalnej czerpie z doświadczeń ekspresjonizmu, kubizmu czy konstruktywizmu, tworzy obrazy w surrealistycznym klimacie. Jego prace są wprawdzie abstrakcyjne, ale silnie inspirowane żywotnymi, pulsującymi formami biologicznymi. Widzimy je niejako od wnętrza, po wniknięciu w nieokreśloną organiczną strukturę.

Projekt powiązany jest z organizowanym przez ZPAP cyklem Krakowskie Spotkania 2017. 

Szczegółowy harmonogram kolejnych prezentacji w załączniku do pobrania.


Kamienica Hipolitów | Kraków, pl. Mariacki 3

Powrót do listy wydarzeń