ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

KURS HISTORII SZTUKI XX/XXI WIEKU: Eksperymenty neoawangardy z tradycją: Łódź Kaliska, Zbigniew Libera i grupa Azorro

Leon Chwistek, Miasto fabryczne, ok. 1920 r.

KURS HISTORII SZTUKI XX/XXI WIEKU: Eksperymenty neoawangardy z tradycją: Łódź Kaliska, Zbigniew Libera i grupa Azorro

Współczesna działalność neoawangardystów, ich dialog z tradycją oraz nowe podejście do sztuki, to tematy kolejnego spotkania w ramach cyklu edukacyjnego Muzeum Narodowego w Warszawie.

Sztuka żenująca. Sztuka krytyczna. Artystyczne eksperymenty, w których twórcy stawiają pytania o to, co jest sztuką i dlaczego. Twórczość neoawangardystów daje pretekst do dyskusji o kwestiach estetycznych, jak również świadczy o stosunku kolejnych pokoleń do tradycji i roli sztuki w życiu społecznym. W trakcie spotkania zostanie omówiona działalność środowisk artystycznych działających w latach 80. XX wieku i na początku wieku XXI, zaprezentowane zostaną też prace twórców skandalizujących i demonstrujących nowe rozumienie wartości sztuki, co pozwoli zweryfikować, w jakim stopniu były to działania innowacyjne, a w jakim stanowiły ciekawy dialog z tradycją.

Obowiązuje karnet wykładowy lub bilet wykładowy
Czas trwania ok. 75–90 min

www.mnw.art.pl/


Kino MUZ w Muzeum Narodowym w Warszawie | Warszawa, Aleje Jerozolimskie 3

Powrót do listy wydarzeń