ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Kurs historii sztuki XX/XXI wieku: Ciało i jego znaczenia w sztuce drugiej połowy XX i początkach XXI wieku

Wykłady historii sztuki, Leon Chwistek, Miasto fabryczne, ok. 1920 r.

Kurs historii sztuki XX/XXI wieku: Ciało i jego znaczenia w sztuce drugiej połowy XX i początkach XXI wieku

Wykład Emilii Maryniak w ramach stałego, edukacyjnego kursu historii sztuki XX/XXI wieku Muzeum Narodowego w Warszawie. Artystka omówi postrzeganie i prezentowanie ciała ludzkiego przez artystów na przestrzeni dziejów sztuki.

Pytania o sposób przedstawiania ciała przez artystów oraz o przemiany, jakim te sposoby podlegały, stanowią nieodłączny element refleksji nad sztuką. Gdyby porównać znaczenia, jakie współcześni artyści nadawali ludzkiemu ciału z dziełem twórców klasycyzujących rzeźb lub dawnego malarstwa akademickiego, powstałby dramatyczny rozdźwięk. Na czym polegają te różnice? I jaką rolę odegrał w tym wszystkim Kartezjusz?

Emilia Maryniak – artystka sztuk wizualnych i historyczka sztuki. Interesuje się współczesną metodologią historii sztuki oraz wpływami dziedzin nauki i filozofii na sztukę XX i XXI wieku. Z MNW współpracuje od 2007 roku.

Obowiązuje karnet wykładowy lub bilet wykładowy
Czas trwania ok. 75–90 min
 


Kino MUZ w Muzeum Narodowym w Warszawie | Warszawa, Aleje Jerozolimskie 3, g. 17:30

Powrót do listy wydarzeń