ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

KURS HISTORII SZTUKI XX/XXI WIEKU: Naturalnie Wysoka Kultura. Sztuka współczesna wobec XVIII-wiecznej wizji świata

Sasza Blonder, Kompozycja, przed 937 r.

KURS HISTORII SZTUKI XX/XXI WIEKU: Naturalnie Wysoka Kultura. Sztuka współczesna wobec XVIII-wiecznej wizji świata

Tym razem w trakcie wykładu uczestnicy cofną się w czasie i odwołają się do historii sztuki, by móc poddać refleksji, w jaki sposób na współczesną sztukę wpłynęły siedemnastowieczne poglądy i zarządzenia.

Jaki wpływ na sztukę wywarł ugruntowany w epoce oświecenia podział rzeczywistości na Naturę i Kulturę? Jaką rolę w tym kontekście odgrywają pasące się krowy w wideo performance Pejzaż unistyczny Julity Wójcik? Jaki jest związek między jej Sukienką, abstrakcyjnym obrazem Władysława Strzemińskiego a Damą w liliowej sukni Władysława Czachórskiego? O tym będą dyskutować uczestnicy kolejnego spotkania w ramach Kursu historii sztuki XX/XXI w Muzeum Narodowym w Warszawie, które poprowadzi Emilia Maryniak  – artystka sztuk wizualnych i historyczka sztuki, interesująca się współczesną metodologią historii sztuki oraz wpływami dziedzin nauki i filozofii na sztukę XX i XXI wieku. Z MNW współpracuje od 2007 roku.

Obowiązuje karnet wykładowy lub bilet wykładowy
Czas trwania ok. 75–90 min
www.mnw.art.pl


Kino MUZ w Muzeum Narodowym w Warszawie | Warszawa, Aleje Jerozolimskie 3, g. 17:30

Powrót do listy wydarzeń