ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Kwartały awangardy: Awangardowe wzornictwo w przemyśle

Kwartały awangardy: Awangardowe wzornictwo w przemyśle

Kwartały awangardy: Awangardowe wzornictwo w przemyśle

Czwarta, ostatnia już odsłona cyklu prezentuje wybrane z bogatej kolekcji muzeum eksponaty z pogranicza designu i sztuki czystej, w których odzwierciedlenie znalazły najistotniejsze nurty sztuki światowej XX w.

Ekspozycja obejmie atrakcyjne wizualnie i designersko nowatorskie projekty oraz akcesoria stroju. Na prezentację złożą się także przykłady tkanin powstałych w przedsiębiorstwach łódzkich oraz narzędzia służące do wykonywania wzorów na tkaninach drukowanych. Te unikatowe obiekty dotychczas nie były jeszcze prezentowane w kontekście dążeń awangardowych w sztuce oraz dziedzictwa tego nurtu twórczego. Pokaz umożliwi zapoznanie się ze zjawiskiem działalności artysty na pograniczu sztuki czystej i wzornictwa przemysłowego. Zamykająca cykl Kwartały Awangardy ekspozycja ukaże ogromny potencjał awangardowych tendencji w sztuce, stanowiących źródło inspiracji, jak i praktyczne wykorzystanie awangardowej estetyki przez projektantów drugiej połowy XX wieku.


Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi | Łódź, Piotrkowska 282

Powrót do listy wydarzeń