ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Kwartały awangardy: Projektowanie w PRL-u

Apaszka, Drukarnia Gumiński i Florczak, Łódź, l. 70. XX w.

Kwartały awangardy: Projektowanie w PRL-u

To już trzecia odsłona z cyklu Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Ukazywać będzie różnorodne przykłady nowatorskiego podejścia projektantów do kształtowania form odzieży w epoce niekojarzonej powszechnie z awangardą.

W trakcie wystawy wyeksponowane zostaną przykłady ubiorów i akcesoriów mody powstałe w Łodzi i okolicach, będącej w latach PRL ośrodkiem refleksji naukowo-technicznej nad praktycznym zastosowaniem możliwości wynikających z rozwoju nowoczesnych technologii włókienniczych drugiej połowy XX wieku. Dążenia projektantów skupionych wokół laboratoriów odzieżowych oraz łódzkiej PWSSP miały na celu stworzenie modeli wzorcowych szczególnie atrakcyjnej wizualnie odzieży, przeznaczonej do produkcji przemysłowej, zmieniającej tym samym oblicze „mody ulicy”. Ekspozycji towarzyszyć będzie wykład połączony z prezentacją multimedialną dopełniający ukazane zagadnienia. Odbędzie się on w dniu 6.07.2017 r. o godzinie 17:00.


Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi | Łódź, Piotrkowska 282

Powrót do listy wydarzeń