ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Lato z awangardą - warsztaty wakacyjne dla dzieci

Lato z awangardą - warsztaty wakacyjne dla dzieci

Lato z awangardą - warsztaty wakacyjne dla dzieci

Muzeum Architektury we Wrocławiu ma na wakacje propozycję dla najmłodszych - edukacyjne warsztaty, w trakcie których uczestnicy poznają najważniejsze ikony światowej awangardy. Przyjrzą się także ich twórczości, która oddziaływała na działalność artystyczną w Polsce.

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, kiedy i w jaki sposób powstała sztuka awangardowa na świecie. Poznają twórczość jej głównych przedstawicieli oraz ich nowatorskie pomysły, które wywarły wpływ na polskich artystów.

PROGRAM WARSZTATÓW

1.08.2017 godz. 10.00
Dzień z Marcelem Duchampem (dadaizm)

W trakcie warsztatów uczestnicy spróbują spojrzeć na świat okiem dadaistów. Nadadzą przedmiotom codziennego użytku nowe znaczenia (ready-made), zmienią też znane portrety w dzieła dadaistyczne.

2.08.2017 godz. 10.00
Dzień z Michelem de Klerkiem (ekspresjonizm)

W trakcie zajęć młodzież zastanowi się, co to jest ekspresja i w jaki sposób można wyrazić ją w sztuce. Pomogą im w tym różnego typu doświadczenia. Następnie poznają przykłady budowli w stylu ekspresjonizmu. Stanowić będą one źródło inspiracji dla uczestników, którzy będą musieli przy użyciu papieru, kleju i nożyczek nadać tekturowemu pudełku formy ekspresjonistyczne.

3.08.2017 godz. 10.00
Dzień z Pietem Modrianem (neoplastycyzm)

Celem tego warsztatu jest poznanie drogi przebytej przez Pieta Modriana od malarstwa realistycznego do abstrakcji geometrycznej. Potem, opierając się na zasadach neoplastycyzmu, stworzenie własnego dzieła w tym stylu.

4.08.2017 godz.10.00
Dzień z Giacomo Balla (futuryzm)

Przyglądając się dziełom Giacomo Balla i innych futurystów uczestnicy dowiemą się, w jaki sposób można namalować ruch i upływający czas. Następnie spróbują sami oddać wyrażenie ruchu na papierze.

8.08.2017 godz. 10.00
Dzień z Władimirem Tatlinem (konstruktywizm)

W trakcie warsztatów prowadzący opowiedzą o założeniach konstruktywizmu i wykorzystując zasady pracy kolektywnej zbudują z młodzieżą budynek – rzeźbę.


9.08.2017 godz. 10.00
Dzień z Alexandrem Calderem (sztuka kinetyczna) 

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają twórczość Alexandra Caldera – prekursora sztuki kinetycznej i stworzą inspirowane jego dziełami tzw. mobile czyli poruszane wiatrem rzeźby.

10.08.2017 godz. 10.00
Dzień z Wassilim Kandinskim (abstrakcja)

Podążając za Wassilym Kandinsky odbiorcy postarają się “usłyszeć” kolory, a następnie w rytm melodii stworzyć własne dzieła synestezyjne.

11.08.2017 godz. 10.00
Dzień z Kazimierzem Malewiczem (suprematyzm)

W trakcie warsztatów prowadzący przybliżą “świat czarnego kwadratu na białym tle” i jego znaczenie dla sztuki. Z płaskiej powierzchni obrazu przeniosą się wraz z uczestnikami w trójwymiarową przestrzeń budując architektony i planity (suprematyczne miasto).

Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 6–12 lat.
Czas trwania – ok. 1,5 h.
Koszt uczestnictwa w warsztacie wynosi 5 zł.
Rezerwacje organizatorzy przyjmują mailowo na adres edukacja@ma.wroc.pl lub telefonicznie 71 344 82 79 wew. 33.


Muzeum Architektury we Wrocławiu | Wrocław, ul. Bernardyńska 5

Powrót do listy wydarzeń