ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

LDZ Alternatywa 2017: Kristen

LDZ Alternatywa 2017: Kristen

LDZ Alternatywa 2017: Kristen

Cykl bezpłatnych koncertów prezentujących wybitne postaci polskiej, a także zagranicznej muzyki alternatywnej. Tym razem spotkamy się w plenerze - w klimatycznej pofabrycznej scenerii wystąpi zespół Kristen z repertuarem ze swojej ostatniej płyty.

Na polskiej scenie niezależnej nie ma chyba zespołu, który działałby dłużej i nagrywał płyty na tak równym, wysokim poziomie. Każdy kolejny album Kristen jest świętem dla fanów rodzimej alternatywy. Przedostatni – The Secret Map przyniósł grupie entuzjastyczne recenzje, a wokaliście i gitarzyście Michałowi Bieli nominację do Paszportu Polityki.

Twórczość Kristen trudno jest zakwalifikować do jednego nurtu, przez cały czas ukazuje swoje odmienne oblicza. Od math-rockowych form, przez rozwinięte, transowe kompozycje. Ostatnia ich płyta LAS, wydana przez wiodącą polską oficynę Instant Classic, zgarnęła masę wyróżnień i lokowała się w czołówkach większości zestawień najlepszych płyt 2016 r. Zespół słynie ze znakomitych koncertów, których zagrał już kilkaset w Polsce i za granicą. 

LAS nagrany został w powiększonym, czteroosobowym składzie, z Maćkiem Bączykiem. Artysta maczał palce już w ich poprzedniej płycie The Secret Map, jednak teraz został stałym członkiem zespołu. Grupa ogranicza środki, a jednocześnie brzmi mięsiście i sugestywnie, kompozycje opiera często na repetycjach. 

Po raz pierwszy słyszymy na tej płycie Michała Bielę śpiewającego po polsku w hipnotyzującej piosence tytułowej. Jednak muzyce Kristen daleko od piosenek – zespół bowiem często skręca w kierunku eksperymentalnych form. Te kierunki słychać bardzo dobrze na koncertach, na których muzycy czują się doskonale – brzmią potężnie, a jednocześnie chwytliwie wciągają w swój muzyczny świat. 

W skład zespołu Kristen wchodzi: Mateusz Rychlicki – perkusja, elektronika / Łukasz Rychlicki – gitara / Michał Biela – bas, wokale / Maciej Bączyk – syntezatory. 

LDZ Alternatywa 2017, jedno z ważniejszych wydarzeń na muzycznej mapie Łodzi, to cykl ośmiu koncertów w lipcu i sierpniu. Cykl prezentuje najciekawsze zjawiska polskiej (a okazjonalnie także zagranicznej) sceny alternatywnej. Dzięki starannemu doborowi wykonawców cotygodniowe koncerty regularnie gromadzą kilkusetosobową publiczność spragnioną muzyki pomijanej na ogół przez komercyjne media.

Z treścią wydarzenia koresponduje forma, bo niebanalna muzyka zasługuje na równie niezwykły entourage. Koncerty goszczą w każdy czwartek o godz. 21 w zabytkowych murach fabrycznego imperium Scheiblera-Grohmana.

W trakcie kolejnych koncertów wystąpią:

3 sierpnia – Mitch & Mitch 
10 sierpnia – Lost Education (Szamburski/Zakrocki/Piosik) 
17 sierpnia – Odpoczno 
24 sierpnia – T'ien Lai 
31 sierpnia – Berjozkele 

Fabryka Sztuki | Łódź, ul. Tymienieckiego 3, g. 21:00

Powrót do listy wydarzeń