ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

LDZ Alternatywa 2017: Odpoczno

LDZ Alternatywa 2017: Odpoczno

LDZ Alternatywa 2017: Odpoczno

Alternatywne poszukiwania zderzone z folkową żywiołowością - tym razem na scenie łódzkiej Fabryki Sztuki, w zabytkowych murach fabrycznego imperium Scheiblera-Grohmana, wystąpi zespół Odpoczno.

Zaczęło się od eksperymentu, kiedy Michał Lorenc postanowił sprawdzić jak brzmi gitara wpleciona w polską muzykę tradycyjną. Potem dodano perkusję, bywa że również obecną w wiejskich zespołach.  Tak w 2014 roku powstał zespół Odpoczno.

Grupa złożona jest z doświadczonych łódzkich muzyków, którzy na co dzień zajmują się różnymi gatunkami: od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywną odmianę rocka aż po polską muzykę tradycyjną. Wspólnym mianownikiem dla członków zespołu okazała się muzyka z regionu opoczyńskiego. Starając się zachować jak najbardziej surowe i oryginalne brzmienie, a zarazem dotrzeć do własnych muzycznych korzeni, grupa chce łączyć współczesną improwizację z żywiołowością wiejskiego grania.

Laureaci Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja 2015.

Zespół tworzą:
Joanna Gancarczyk - śpiew, basy
Marcin Lorenc - skrzypce
Marek Kądziela - gitara
Piotr Gwadera - dżaz 


Fabryka Sztuki | Łódź, ul. Tymienieckiego 3, g. 21:00

Powrót do listy wydarzeń