ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mała Prywata: Sainkho|Rothenberg; Trzaska|Mazur|Jorgensen

Mała Prywata

Mała Prywata: Sainkho|Rothenberg; Trzaska|Mazur|Jorgensen

To będzie niezwykłe połączenie nurtów z kilkunastu stron świata. Już wiadomo, że koncert Musica Privata na scenie łódzkiego Art Inkubatora w Fabryce Sztuki odbędzie się. Zgłosiło się ponad 50 osób, więc Musica Privata funkcjonująca dzięki crowd-fundingowi zaprasza na podwójny koncert Mała Prywata.

Wszystko poszło dobrze i uzbierała się potrzebna grupa widzów. Dzięki temu w Art_Inkubatorze zbiegną się ścieżki prowadzące z Nowego Jorku, Tuwy, Wiednia, Sorgenfri, Gdańska i Krakowa. W podwójnym koncercie wystąpią: na początek duet Sainkho Namtschylak i Nedem Rothenbergiem, a następnie trio Rafał Mazur/Mikołaj Trzaska/Peter Ole Jorgensen Z ich przecięcia powstanie Mała Prywata, czyli echo Musica Privata! 

Sainkho Namtchylak to tuwińska artystka, wirtuozka śpiewu gardłowego. Do jej najciekawszych projektów należy współpraca z improwizatorami - przede wszystkim Evanem Parkerem czy Nedem Rothenbergiem (saksofon, klarnet, shakuhachi). Ten drugi, który tego dnia też odzwiedzi Łódź, to kultowa postać nowojorskiej sceny skupionej wokół osoby J. Zorna. W 1996 Rothenberg i Sainkho wydali płytę Amulet, która do dziś dla wielu miłośników i praktyków muzyki improwizowanej stanowi ważny punkt odniesienia. 

Z kolei Trio Trzaska/Mazur/Jorgensen powstało w roku 2015 i składa się ze znakomitych muzyków, którzy aktywni są w wielu składach. To konkretne połączenie powstało z inicjatywy Mikołaja Trzaski (sakosofony, klarnety), który współpracował wcześniej zarówno z Rafałem Mazurem (bas) jak i Peterem-Ole Jorgensenem (perkusja). Ponieważ Rafał jest z Krakowa, a Peter i Mikołaj reprezentują klimaty raczej nadmorskie, można się spodziewać, że spotkanie na neutralnym gruncie byłej Kongresówki przyniesie ciekawy efekt.

Organizująca koncert Musica Privata to organizacja działająca całkowicie non-profit oraz na zasadach crowd-fundingu. Dlatego, aby koncert mógł się odbyć, niezbędne było zebranie minimum 50 osób, które kupią bilet wcześniej.  Udało się. A dla pozostałych chętnych bilety w cenie 50 i 40 złotych (ulga przysługuje uczniom i studentom) dostępne będą także w dniu wydarzenia.

 


scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki | Łódź, Tymienieckiego 3, g. 19:30

Powrót do listy wydarzeń