ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

MAŁE BWA - WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI. MARIA JAREMA

Małe BWA
01.04.2017

MAŁE BWA - WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI. MARIA JAREMA

Kolejna odsłona warsztatów teoretyczno-praktycznych organizowanych przez BWA w Tarnowie. Tym razem będą w całości poświęcone postaci Marii Jaremy.

Maria Jarema należała do grona najciekawszych osobowości artystycznych skupionych po 1945 roku wokół Tadeusza Kantora. Podczas krótkiego wstępu do warsztatów uczestnicy poznają kilka faktów z jej życiorysu. Dowiedzą się między innymi o tym, że zajmowała się malarstwem, rzeźbą, a także tworzeniem kostiumów i scenografii. Dzieci obejrzą przykłady reprodukcji jej prac i podzielą się swoimi wrażeniami.

Punktem wyjścia części praktycznej zajęć będzie obraz pod tytułem Ptaki. Ze względu na to, że artystka często próbowała przedstawić ruch na swoich pracach, dzieci postarają, aby ptaki „wyleciały” z obrazów. Uczestnicy przygotują przestrzenne prace, które wprawią w ruch.

g. 10.00-11.00, grupa 6-7 lat
g. 12.00-13.00, grupa 8-9 lat

Czas trwania: ok. 60 minut
Prowadzenie: Aleksandra Kubisztal

Warsztaty są bezpłatne.
Materiały zapewnia organizator.

Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl, 606 146 520


Miejsce: BWA w Tarnowie, Pałacyk Strzelecki | Tarnów, ul. Słowackiego 1

Maria Jarema, 1957, fot. Tadeusz Rolke / AG

Rzeźbiarka, malarka, scenograf. Urodzona w 1908 w Starym Samborze, zmarła w 1958 w Krakowie.


Należała do grona najciekawszych osobowości artystycznych skupionych po 1945 roku wokół Tadeusza Kantora, z którego teatrem Cricot 2 była związana przyjacielsko i zawodowo (nie tylko jako scenografka, projektantka kostiumów, ale również jako aktorka)

Powrót do listy wydarzeń