ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Nauczyciel awangardy - Laszlo Moholy-Nagy i jego związki z Bauhausem/Małgorzata Marszałł

Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej. Ekspozycja fot. Bartosz Bajerski, MNW

Nauczyciel awangardy - Laszlo Moholy-Nagy i jego związki z Bauhausem/Małgorzata Marszałł

Tym razem Muzeum Narodowe w Warszawie przygląda się bliżej twórczości Laszlo Moholy-Nagy`ego, związanego z Bauhausem malarza, rzeźbiarza, fotografa, filmowca. Do spotkania z tą istotną dla modernistycznej awangardy postacią zaprasza Małgorzata Marszałł.

László Moholy-Nagy zajmował się malarstwem, fotografią, filmem i typografią. Tworzył dzieła w eksperymentalnych technikach, na przykład fotogramy i rzeźby kinetyczne, był też pionierem sztuki konceptualnej. Jako nauczyciel w warsztatach Bauhausu wywarł ogromny wpływ na kolejne pokolenia artystów. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana twórczość tego wybitnego artysty, oraz jego wpływ na artystów awangardy w Europie i w Stanach Zjednoczonych.
Spotkanie jest częścią programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej. Wystawa skupia się na pracach światowej sławy fotografów, takich jak André Kertész, Brassaï, Robert Capa, Márton Munkácsi, László Moholy-Nagy, György Kepes, Lucien Hervé i Éva Besnyő. Zachowując układ chronologiczny, szczególny nacisk położono na intertekstualność, czy może raczej na poczucie interwizualności. Fotografie zaprezentowano w mało dotąd rozpoznanych kontekstach – zarówno obok dzieł mistrzów, jak i współczesnych, dzięki czemu można dostrzec istotne wpływy, którym podlegali autorzy w procesie wypracowywania własnego języka fotograficznego. Prace kolejnych pokoleń artystów złożyły się na całościowy i bogaty przegląd fotografii węgierskiej. Kuratorem wystawy jest Gabriella Csizek

Zbiórka w Holu Głównym
Obowiązuje bilet wstępu do MNW oraz zapisy na wydarzenie
Czas trwania: ok. 70 min
www.mnw.art.pl


Muzeum Narodowe w Warszawie | Warszawa, Aleje Jerozolimskie 3, g. 11:00

Powrót do listy wydarzeń