ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

NOWA SZTUKA W MNW | KATARZYNA JANUS - BORKOWSKA

Nowa sztuka w Muzeum, spotkanie dla młodzieży i dorosłych, fot. Maciek Kubiak, Galeria XX i XXI wieku 25.09.2016

NOWA SZTUKA W MNW | KATARZYNA JANUS - BORKOWSKA

Spotkanie edukacyjne towarzyszące Warsaw Gallery Weekend, poświęcone nowo zakupionym dziełom, które znalazły się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Zbiory Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Warszawie, dzięki wsparciu MKiDN wzbogaciły się o prace Jarosława Modzelewskiego oraz Marka Sobczyka, artystów-malarzy, współzałożycieli kolektywu malarskiego „Gruppa”, którego twórczość była jednym z ciekawszych zjawisk w sztuce polskiej lat osiemdziesiątych XX wieku. Każdy ze wspomnianych twórców podąża własną drogą artystyczną, ale co kilka lat artyści spotykają się na wspólnym malowaniu obrazów. Kolejne sesje stają się konfrontacją oraz wymianą doświadczeń. Ostatni cykl obrazów i kolaży z lat 2015/2016, nawiązuje do twórców współczesnych, a także kwestii politycznych. Prace zakupione to Co? Velasquez; Czym? Lubieżnym gestem Siły Spokoju, Co? Coś prostego; Czym? Czymś ładnym, ,Co? Pinokio (Putin); Czym? Putinem (Pinokiem), ,Co? Lewicowy tygodnik; Czym? Kosmicznym lustrem [Wunderwaffe], ,Co? Niebo; Czym? Ziemią [Antoine de Saint-Exupery]. Pytania powtarzane w tytułach obrazów „Co? Czym?”  prowokowały do formułowania odpowiedzi na pytania o język sztuki oraz tematy przez nią poruszane.

Zbiórka w Holu Głównym
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Czas trwania: ok. 45 min.
www.mnw.art.pl


Muzeum Narodowe w Warszawie | Warszawa, Aleje Jerozolimskie 3, g. 15:00

Powrót do listy wydarzeń