ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Nowatorskie techniki fotograficzne w twórczości polskiej awangardy | Anna Turowicz

Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie fot. Bartosz Bajerski/Muzeum Narodowe w Warszawie

Nowatorskie techniki fotograficzne w twórczości polskiej awangardy | Anna Turowicz

O fotografii i nowoczesnych jej technikach wykorzystywanych przez polskich artystów awangardowych opowie w trakcie piątkowego wykładu Anna Turowicz - kuratorka wystawy "Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie".

Fotografia jako technika tania, precyzyjna i szybka znalazła wielu zwolenników wśród artystów z kręgu awangardy. Była także nowoczesnym narzędziem w boju nie tylko o nową sztukę, ale także elementem, najczęściej w postaci fotomontażu, walki politycznej.

Uczestnicy spotkania poznają różnorodne techniki wykorzystujące fotografię: fotomontaż, fotogram, heliografikę i kolaż, widoczne w twórczości m.in.: Mieczysława Szczuki, Teresy Żarnowerówny, Karola Hillera, Jerzego Janischa i Stefana Themersona.

Wykład towarzyszy wystawie Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Zbiórka w Holu Głównym
Obowiązuje bilet wstępu do MNW
Liczba miejsc ograniczona
Czas trwania ok. 60 min
www.mnw.art.pl


Muzeum Narodowe w Warszawie | Warszawa, Aleje Jerozolimskie 3, g. 19:30

Powrót do listy wydarzeń