ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

ODPOWIEDNIE DAĆ TAŃCOWI SŁOWO. CZWARTKOWE ROZMOWY O TAŃCU

fot. Andrzej Grabowski

ODPOWIEDNIE DAĆ TAŃCOWI SŁOWO. CZWARTKOWE ROZMOWY O TAŃCU

Kwietniowe spotkanie, trzecie już w ramach czwartkowego cyklu, zadedykowane jest zmarłemu kilka tygodni temu profesorowi Roderykowi Langemu - jego osobie, dokonaniom i dziedzinom, w jakich się specjalizował. Dyskusję poprzedzi prezentacja fragmentu spektaklu "Gorycz", premiery przygotowywanej na maj przez Polski Teatr Tańca w Poznaniu.

Bohaterem najbliższego spotkania, przygotowanego przez Polski Teatr Tańca, jest wybitny etnolog, antropolog tańca i choreolog – profesor Roderyk Lange. Czwartkowe rozmowy o tańcu mają przybliżyć publiczności jego wszechstronną działalność naukową, wydawniczą i pedagogiczną. Paneliści będą dyskutować o jego dokonaniach w zakresie choreologii i antropologii tańca. Zgodnie z ideą łączenia praktyki z teorią spotkanie rozpocznie prezentacja fragmentu przygotowywanej przez Polski Teatr Tańca premiery Gorycz w choreografii Kai Kołodziejczyk. Wyjątkowym gościem będzie Urszula Loba-Wilgocka, nauczycielka analizy i notacji ruchu metodą Labana (kinetografia), a także asystentka profesora Langego, której przekazał on prowadzenie i opiekę nad Instytutem Choreologii w Poznaniu. Dzięki temu uczestnicy spotkania dowiedzą się więcej na temat planowanych działań Instytutu. 

W debacie weźmie udział Iwona Pasińska, a spotkanie moderuje kuratorka projektu Anna Królica.


Studio Polskiego Teatru Tańca | Poznań, ul. Kozia 4

Powrót do listy wydarzeń