ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Odpowiednie dać tańcowi słowo. Czwartkowe rozmowy o tańcu: Aspekty Nowego modelu kultury opartej na procesie twórczym

Odpowiednie dać tańcowi słowo, fot. Andrzej Grabowski

Odpowiednie dać tańcowi słowo. Czwartkowe rozmowy o tańcu: Aspekty Nowego modelu kultury opartej na procesie twórczym

To już drugie spotkanie z cyklu, który porusza najistotniejsze zagadnienia związane z przestrzenią sztuki choreograficznej w kontekście eksperymentu.

Modernistyczny taniec nowoczesny jest utkany z elementów charakterystycznych dla sztuki awangardowej jak: estetyzm, eksperymentowanie z formą ekspresji ruchowej, elitaryzm, podobnie dzieje się w pojawiających się kolejno nurtach kontestujących minione programy estetyczne: postmodern dance, Tanztheater, taniec konceptualny aż po współczesne praktyki choreograficzne.

Awangardowy charakter tańca ze względu na swoją istotę nie wykształcił tak precyzyjnej terminologii, dlatego osadzenie w słowie tej przestrzeni sztuki ma znamiona wyzwania, ale i przedsięwzięcia eksperymentalnego.

23 marca o godzinie 18:00 podczas panelu dyskusyjnego kwestie te będziemy rozważać z Agatą Siwiak, Hanną Kanecką, Tomaszem Bazanem, Stanisławem Godlewskim oraz Anną Królicą (moderatorką - kurator projektu).

Rozmowę poprzedzi prezentacja fragmentu powstającej właśnie premiery Tomasza Bazana Ćwiczenia kinetyczne: Rytuał biologiczny" w ramach "Wieczorów Dziadowskich: Tryptyku. 

Wstęp wolnyPolski Teatr Tańca | Poznań, ul. Kozia 4, godz. 18:00

Powrót do listy wydarzeń