ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Odpowiednie dać Tańcowi słowo. Czwartkowe rozmowy o tańcu: Teatr tańca wobec współczesnych wyzwań

fot. Andrzej Grabowski

Odpowiednie dać Tańcowi słowo. Czwartkowe rozmowy o tańcu: Teatr tańca wobec współczesnych wyzwań

Pierwsze wydarzenie z cyklu dyskusji, poruszających zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego.

Eksperymentalna idea powiązania tańca z przestrzenią teatru zainicjowana w latach 70. przez Pinę Bausch, najpierw spotkała się z wielką falą krytyki, aby już po kilku dekadach stać się uwielbianą przez publiczność formą sceniczną, mówiącą o emocjach poprzez ciało i ruch. Ideą teatru uniwersalnego, wywodzącego się z pamięci kulturowej i indywidualnej, zdolną poruszać.

Co jednak dzieje się z formą teatru tańca trzydzieści, czterdzieści lat później, po śmierci jego „założycielki” Piny Bausch? Jakie nowe cele stawia sobie teatr tańca? Czy nadal porusza? Jakimi środkami operuje? Jak wpisuje się we współczesną taneczną mapę gatunków?

Punktem wyjściem do dyskusji będzie prezentacja fragmentu spektaklu na żywo „Żniwa”  Polskiego Teatru Tańca. 

W dyskusji udział biorą: Anna Koczorowska (krytyk tańca), Iwona Pasińska (dyrektora Polskiego Teatru Tańca), Anna Królica (kuratorka-moderatorka), Witold Mrozek (krytyk teatralny).

Wstęp wolny


Polski Teatr Tańca | Poznań, ul. Kozia 4, godz. 18:00

Powrót do listy wydarzeń