ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

ODPOWIEDNIE DAĆ TAŃCOWI SŁOWO. CZWARTKOWE ROZMOWY O TAŃCU

fot. Andrzej Grabowski

ODPOWIEDNIE DAĆ TAŃCOWI SŁOWO. CZWARTKOWE ROZMOWY O TAŃCU

Tematem czerwcowego spotkania będzie ludzkie sensorium. Agnieszka Jelewska i Michał Krawczak, inicjatorzy i twórcy Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego UAM rozmawiać będą o współdziałaniu ciała i technologii, także w tańcu. Spotkanie poprowadzi Anna Królica.

Spotkanie wokół tańca, zgodne z promowaną przez Polski Teatr Tańca w Poznaniu ideą łączenia praktyki z teorią, rozpocznie się prezentacją fragmentu, przygotowywanej przez instytucję, premiery Niech żywi grzebią umarłych w choreografii Aleksandry Dziurosz i Tomasza Szczepanka.

Czerwcowe spotkanie będzie poświęcone idei łączenia ciała z technologią w tańcu oraz performansom, które wykorzystują właśnie tę kombinację. Historia tańca współczesnego splata się z historią awangardy, wyrasta z postaw kontestacji wcześniejszej estetyki i potrzeby poszukiwań nowego języka wypowiedzi. Eksperyment znajduje się u podstaw działania i tworzenia choreografów oraz tancerzy, nierzadko te formalne poszukiwania wkraczają poza obszar samego tańca w kierunku poszukiwań technologicznych i sięgania po rozwiązania programistyczne. Taniec podobnie jak inne sztuki performatywne koegzystuje i rozwija intermedialny paradygmat.

Kurator: Anna Królica

Uczestnicy: prof. dr hab.  Agnieszka Jelewska, dr Iwona Pasińska, dr Michał Krawczak

Wstęp wolny


Studio Polskiego Teatru Tańca | Poznań, ul. Kozia 4

Powrót do listy wydarzeń