ładowanie

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Ostatnie jubileuszowe wydarzenie

fot. Janusz Piszczatowski

Ostatnie jubileuszowe wydarzenie

Na wystawie prezentowane są prace studentów Pracowni Działań Audiowizualnych i Performatywnych oraz Pracowni Działań Intermedialnych i Interaktywnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Młodzi artyści nawiązują w swoich dziełach do twórczości awangardowej.

Na wystawie prezentowanej w Zonie Sztuki Aktualnej zobaczyć będzie można realizacje studentów Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów, którzy w ramach zajęć dydaktycznych podejmowali wyzwanie nawiązania dialogu z wybranym dziełem sztuki awangardowej. W kolejnym etapie zadanie to potraktowano w bardziej otwarty sposób i poszerzono m.in. o szeroko rozumianą sztukę neoawangardową. 

Niektóre z prezentowanych realizacji są przepracowaniem znanych dzieł, inne trawestują je lub stanowią zabawny komentarz wobec tego, w jaki sposób dzieła te mogą dziś funkcjonować lub być interpretowane. Nie ulega wątpliwości, że studenci poprzez redefinicję awangardowych i neoawangardowych postaw udowadniają, że tradycja ta jest wciąż żywa i może stanowić źródło inspiracji również dla młodych artystów. Jednak o tym, czy faktycznie będzie miała ona wpływ na ich twórczość przekonamy się dopiero w najbliższych latach, kiedy opuszczą mury Akademii Sztuki. 

Artyści: Michał Bączyński, Bernadetta Bałękowska, Natalia Janus-Malewska, Marta Knaflewska, Thea Lazar, Klaudia Łukaszczyk, Kamil Macioł, Andrzej Mara, Zofia Siwy, Marlena Węgrzanowska


Zona Sztuki Aktualnej | Szczecin, ul. Orła Białego 2

Powrót do listy wydarzeń